Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Z czym powinno kojarzyć się słowo zrywka?

  • Posted on: 4 March 2022
  • By: addmean
Przewóz towarów mało komu kojarzy się z tego typu słowem jak zrywka. To błąd, ponieważ nie jest to nic innego jak transportowanie drewna z lasu. Do tej czynności stosuje się m.


in. bardzo trwałe oraz wytrzymałe łańcuchy, jakie mogą być wytwarzane w kilku różnych klasach wytrzymałości.


łańcuch zrywkowy
Author: Bosch
Source: www.bosch-media.pl
Dla przykładu łańcuch zrywkowy w klasie 08 jest w stanie wytrzymywać siłę naciągu o wartości 90kN. Poza tym łańcuch zrywkowy posiada inne parametry, przykładowo siłę uciągu. W przypadku klasy 8 jest to 45kN. Tego typu produkt oferowany jest w różnych barwach, które zezwalają robotnikom na szybką identyfikację parametrów danego łańcucha. Produkt taki posiada przekrój kwadratowy, który uniemożliwia jego zsuwanie się z kłody drzewa. Taki łańcuch może być z jednej strony zakończony specjalnym hakiem, którego konstrukcja gwarantuje niezawodny oraz stabilny chwyt. Drugi koniec łańcucha zwieńczony jest tzw. szpilką, która usprawnia przewleczenie łańcucha pod drewnem. Taki towar w klasie 8 posiada grubość 8 milimetrów.


Kwadratowy przekrój oznacza w praktyce bardzo trwały chwyt, czyli solidne umocowanie kłody, bardzo znaczną odporność na przetarcia czy też przecięcia. Naturalnie kupując taki łańcuch, należy mieć pewność, czy ma on stosowne zaświadczenia, w tym np.

Jak myślisz? Czy dane na omawiany temat są fascynujące? Jeśli tak, to przejrzyj tekst, a odnajdziesz tam wiele fenomenalnych wiadomości, które przykują Twą uwagę.

CE. Towar oferowany jest w różnorodnych długościach, np. 2,5 czy 10 metrów. W zestawie z łańcuchem producent przekazuje również instrukcję obsługi tego produktu.


Jest on dostępny w jakimkolwiek sklepie z towarami metalowymi albo w internecie. Jego cena jest uwarunkowana od szczegółowych parametrów i wynosi ok. 100 złotych za dwumetrowy odcinek.