Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Warto wiedzieć jakie zalety zainstalowania ochronników przeciwprzepięciowych

  • Posted on: 17 November 2020
  • By: addmean
Potrzeba stopniowania ochronników przeciwprzepięciowych w instalacji elektrycznej wymusza zastosowanie ochronników rozmaitych wersji. Istnieją trzy grupy ochronników zabezpieczających przed przepięciami pochodzenia burzowego i łączeniowego mogącymi pojawić się w sieci zasilającej gmach. Wybierając należyty ogranicznik przepięć powinno się wziąć pod uwagę optymalne napięcie stałej pracy pomiędzy kanałem fazowym i neutralnym. Istotny jest układ sieci, oraz wytrzymałość udarowa związana z udarami prądowymi, które wywodzą się od uderzenia piorunu.

słup wysokiego napięcia
Author: zeevveez
Source: http://www.flickr.com
Ochronnik przeciwprzepięciowy w razie potrzeby pewnie przechwyci falę przepięciową i odwiedzie prąd przepięciowy do uziomu, a nie do instalacji - dowiedz się więcej. Ochroni nie tylko przed zmianą napięcia w trakcie burzy, lecz także łączeniowymi, które zdarzają się w sieci zasilającej.

Zaabsorbował Cię opisywany materiał? Jeśli tak, to użyj źródła (https://ingas.pl/styczen-2016/), aby przeczytać większą ilość pokrewnych wiadomości. Bez ociągania kliknij zatem ten link.

Zaletą używania ochronników jest ścisła konstrukcja i prostota montażu. W rozdzielnicy pochłaniają niewielką ilość miejsca, co w przypadku domów jednorodzinnych ma ważne znaczenie.

Ważny jest także fakt, że zastosowanie takiego produktu nie ma ograniczeń, co do prowadzenia dobranych odległości pomiędzy osobnymi poziomami - ogranicznik przepięć na naszej stronie. Każde walory, oraz parametry techniczne powodują, że ochronnik jest bardzo odpowiednim urządzeniem określonym do budownictwa jedno i wielorodzinnego.

Ten interesujący fakt (http://iltex.pl/) przygotowywaliśmy dla Ciebie niebywale skrupulatnie. Sądzimy, że przypadnie Ci do gustu i wejdziesz na naszą nową witrynę.

Wewnętrzna asekuracja przeciwprzepięciowa polega na skonstruowaniu połączenia punktu neutralnego rozdzielnicy elektrycznej, metalowych powłok kabli, metalowych rur trafiających do obiektu, kolejnych połączeń wyrównawczych i uziemienia z zasadniczą szyną ekwipotencjalną.W celu zabezpieczenia narzędzi elektrycznych czułych na przepięcia spowodowane uderzeniem pioruna nieodzowna jest wewnętrzna asekuracja przeciwprzepięciowa. Instalacja elektryczna będzie pewna, jeżeli w skrzynce elektrycznej ulokujemy ochronnik przeciwprzepięciowy i wskaźniki defektu, jakie uwidocznią konieczność zamiany ochronnika. Ograniczniki powinny być poddawane okresowej kontroli przynajmniej raz w roku, zaś kolejne sprawdzenie trzeba wykonać po wystąpieniu uderzenia piorunu w obiekt. Dobór i realizacja elementów ochrony odgromowej, zarówno zewnętrznej, jak i wewnętrznej powinno się zlecić specjaliście.