Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Dlaczego warto studiować geodezję?

  • Posted on: 5 January 2022
  • By: addmean
Temat braku odpowiednich kompetencji wśród przyszłych magistrów należy do najczęściej podejmowanych problemów mijającego czasu. Na pierwszy ogień krytyki rzucani są z reguły studenci kierunków społecznych, takich jak socjologia czy dziennikarstwo. Zarzuca im się niedoświadczenie, ogólnikowe podejście do pracy, momentami nawet… apatię.


geodeci w pracy
Author: Alissa Walker
Source: http://www.flickr.com
Praktyka okazuje się bardziej skomplikowana niż stereotypowy podział na nieprzyszłościowe nauki humanistyczne i perspektywiczne kierunki dla umysłów ścisłych i przyrodniczych. Takowy podział z każdym kolejnym rokiem odchodzi do lamusa. Także magistrowie politechnik zderzają się coraz częściej z tym samym zjawiskiem co ich pobratymcy z filologicznych uczelni – brakiem posady w wyuczonym zawodzie. Same dyplomy, choćby z wynikiem bardzo dobrym, nie wystarczają. Sukces w pracy – nie tylko uczącej się studenckiej braci – ma wielu ojców.

Nie wszyscy studenci politechnik ukończą uczelnię jako obeznani specjaliści, podbudowani konkretną wiedzą. Nie wszyscy z magistrów posiadają zdolność do nowatorskiego myślenia, gotowego na ryzykowną decyzję w momencie rynkowego niepowodzenia. Świeżych i przyszłych magistrów humanistów odróżnia na ich tle gotowość do przyswojenia różnych nauk. Szybciej niż „ściśli” umieją udoskonalać swoje umiejętności, które wymusza na nich pracodawca.

Ludzie z sektora IT na przedzie z informatykami i technologami, czy innowacyjne umysły po specjalnych szkołach przebierają w ofertach. Jakkolwiek informatycy i tzw. przebojowi przyszli innowatorzy mogą spać spokojnie, tak wielu absolwentów takich kierunków jak geodezja, elektrotechnika czy logistyka nie znajduje się w korzystnej sytuacji. W przypadku wielu uczelni nie są to elitarne ścieżki kształcenia, jak jeszcze kiedyś. Z kierunkowych opcji politechnik głównych miast w Polsce korzystają dzisiaj dziesiątki tysięcy studentów wieczorowych. Pięć lat i tytuł magistra uzyskują następne tysiące geodetów, budowlańców, logistyków, elektrotechników. Napędzają oni szkolnictwo wyższe, ale przecież nie każdy z nich pójdzie do pracy w studiowanym zawodzie, choćby na staż.

Zaintrygowały Cię opisywane zagadnienia? Jeśli tak, to zobacz jeszcze, co zawiera w tym temacie ta optymalna witryna (https://www.maragency.pl/kategoria/zbiorniki-naziemne/27). Znajdziesz na niej zbliżone informacje.

Sprawdzone fabryki, zaplecza produkcyjne, a przede wszystkim prywatne firmy mają przeważnie kompletną kadrę, która niechętnie dopuści studentów do pracy.