Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Nie ma wątpliwości, że kobiety i mężczyźni różnią się od siebie. Nie możemy jednak powiedzieć, że ktoś jest bardziej inteligentny

  • Posted on: 10 September 2020
  • By: addmean
Najczęściej myślimy o kwestiach, które są w jakiś sposób bardziej widoczne.Dlaczego tak się dzieje? Za przykład może nam posłużyć samochód. W pierwszej kolejności zastanawiamy się nad jego wyglądem,A dopiero później myślimy co kryje się pod jego maską. W tej dziedzinie można nawet jeszcze sięgnąć dalej, gdy częściej to mężczyźni myślą o kwestiach technicznych, tymczasem kobiety skupiają się na wyglądzie. Oczywiście, nie jest to norma, ale na pewno też nie stereotyp. Po prostu każdy z nas, i to czy jesteśmy przedstawicielami płci męskiej czy żeńskiej, wpływa na postrzeganie świata.

Na początku warto zauważyć, że, nie można wskazać, kto odznacza się wyższą inteligencją, bo kwestią sporną jest to czy takie pojęcie istnieje. Po prostu, dzięki temu, że nasze mózgi pracują inaczej jest możliwa odbieranie świata na trochę innym poziomie. Tłumaczenie na przykładzie samochodu jest może zbyt proste, ale na przykład łatwo można zauważyć, że mężczyźni odnoszą większe sukcesy w naukach ścisłych. Zaś kobiety są lepsze w takich dziedzinach jak sztuka, nauki humanistyczne, miękkie umiejętności, jak negocjacje, psychologia czy doradztwo. Zobacz również: Profil google plus
Instalacje techniczne
Author: Ed
Source: http://www.flickr.com


Wydaje się, że kobiety lepiej potrafią słuchać, potrafią wczuć się w role innego człowieka, a mężczyźni są lepsi w rozwiązywaniu technicznych łamigłówek. Nic więc dziwnego,że mężczyźni gustują w takich zajęciach, jak konserwacja instalacji technicznych czy obsługa obiektów technicznych, a kobiety wolą zajęcia związane z ludźmi. Jednak i tu nie można zbytnio przesadzać. Weźmy na przykład zawód kucharza.

Interesują Cię dalsze wątki (http://www.wkg.pl/strona/Zastosowanie) na ów temat? To świetnie, ponieważ z radością stworzyliśmy dla Ciebie dalsze zbliżone wpisy.

Mawia się, że gotowanie to domena kobiet,ponieważ od dziecka wpaja się im model, w którym zajmują się rodziną i dużo czasu spędzają w kuchni.


Facet ma bardziej ślęczeć przy naprawie samochodu. Jednak jeśli to prawda to dlaczego większość najlepszych kucharzy jest mężczyznami? Nawet w popularnych programach telewizyjnych, jak mistrz kuchni to mężczyzna . Pokazuje to ze podziały, które nam się wmawia nie są tak sztywne jak się wydaje, w każdym z nich bowiem kryje się pewna nieścisłość i wątpliwość. Może to lepiej, zwłaszcza ze niektórzy bardzo mocno trzymają się stereotypów i nie chcą poznać innej możliwości poznania świata.

Kliknij śmiało ten odnośnik - znajdujące się w tym miejscu uwagi z serwisu zapewne okażą się dla Ciebie ciekawe - odnoszą się analogicznej problematyki.

Na szczęście życie jest o wiele bardziej skomplikowane. Autor wpisu: Zst