Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Szekle i obejmy zaciskowe – czym są i jak je wykorzystać?

  • Posted on: 3 July 2022
  • By: addmean
Jeżeli potrzebujesz akcesoriów do wiązania kabli albo lin, powinieneś brać pod uwagę szekle i obejmy, jakie najlepiej jest zastosować właśnie do tego celu. Czym się charakteryzują? Zacznijmy od szekli.
Kable grzejne
Author: Grupa Atlas
Source: Grupa Atlas
Są to klamry zrobione z metalu, jakie przeważnie mają kształt litery U albo omega. Klamrę da się otworzyć przy pomocy metalowej śruby. Używa się jej w przeróżnych miejscach, a na ogół są stosowane w garażach albo zakładach, warto też mieć szeklę w samochodzie. Dlaczego? Nie tylko wyciągarka oraz lina (wciągarki linowe ręczne) są przydatne, gdy pojazd odmówi posłuszeństwa. Szekla pozwala spinać liny a przy tym ma dużą wytrzymałość – nawet do 8 ton. Przed zakupem warto jest zyskać pewność, jakiej jest jakości.

Najgorszym błędem jest skuszenie się na niewielką cenę – taki wyrób w tym wypadku nie jest niczego warty. Z pewnością nie będzie wytrzymały, przez co nie posłuży nam w trudnych sytuacjach. Dobre szekle posiadają certyfikat jakości, jaki zaświadcza wykonanie ich z odpowiednich tworzyw. Szekle są przydatne też np. do zamocowania czegoś na ścianę. Tak naprawdę mają sporo zastosowań, toteż dobrze jest mieć je w swoim garażu. Drugim artykułem są obejmy zaciskowe. Czy wiesz, czym się charakteryzują? Inaczej nazywane są opaskami zaciskowymi, a ich działanie opiera się na systemie ząbatkowo-zapadkowym.Kable
Author: Binary Koala
Source: http://www.flickr.com
Ich kluczowym zastosowaniem jest połączenie kabli elektrycznych, jakie możemy dzięki nim w prosty sposób związać. Kable nie mogą być luźno zostawiane, ponieważ przez to mogą się szybko zagnieść czy złamać, a tego byśmy nie chcieli. Ale to nie jedyna funkcja opasek zaciskowych, mogą być użyteczne także w innych sytuacjach, np., gdy chcemy przywiązać kołpaki. Obejmy zaciskowe wyróżnia się w kilku wersjach, w tym obejmy pojedynczej albo podwójnej, jak również obejmy typu S lub z pierścieniem. Dobrze jest zaznajomić się z daną ofertą w odpowiadającym nam sklepie, a wyszukamy produkty, które będą w największym stopniu odpowiadać naszym wymaganiom. Dzięki tej wiedzy już zdajesz sobie sprawę, jak zastosować szekle oraz obejmy. Pamiętaj, aby zainwestować w najlepszej jakości materiały, a będą stosownie spełniać swoją funkcję i nie rozczarują naszych oczekiwań, bez względu na to do czego chcemy je zastosować.