Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Jaką rolę pełnią opakowania w handlu, jakie są najczęściej stosowane surowce do ich wykonania.

  • Posted on: 2 November 2022
  • By: addmean
Opakowania to nieodłączny element wielu towarów i spełniają bardzo różnorodną rolę. Niezwykle ważna jest funkcja ochronna - dzięki opakowaniom towary są ochraniane przez zewnętrznymi czynnikami, zepsuciem towaru czy po prostu rozlaniem albo rozsypaniem. Równocześnie takie zewnętrzne opakowania podnoszą estetykę produktu i mają zachęcać do jego kupna. W szczególności będzie to dotyczyć produktów spożywczych, gdzie kolorowe pudełka lub torebki spełniają niezwykle ważne zadanie w całej sprzedaży. Drugą niezwykle istotną rolą opakowań jest zabezpieczenie przed różnymi uszkodzeniami w transporcie i magazynowaniu. Tu sam opakowanie nie musi być wcale ładne, lecz na pewno odpowiednio wytrzymałe. Często opakowania projektowane są w taki sposób, żeby produkty można było wygodnie przewozić. Stosuje się do tego na przykład palety, i wtedy muszą one być dopasowane do wymiarów tej palety po ułożeniu w rzędy. Do transportu wykorzystuje się również różnego rodzaju skrzynie, pudła i kartony, a także worki w wielu rozmiarach.


etykieta-1
Opakowania wytwarzane są z różnych surowców, każdy z nich będzie się cechował innymi właściwościami i parametrami.http://dynamic-ht.com/PL-pl/uslugi-serwisowe/ urządzenia hotmeltNajczęściej używane materiały opakowaniowe to folie, papier, tkaniny, drewno i szkło. Z drewna robi się najróżniejsze skrzynie i pudła, w których można w bezpieczny sposób przewozić przedmioty wrażliwe na uszkodzenia mechaniczne. Przemysł żywnościowy z kolei najchętniej sięga po różne rodzaje folii i papier - materiały opakowaniowe najwyższej jakości. Z papieru wykonuje się mniejsze i większe kartony oraz pudełka, za to folia to wszelakie worki i torebki, w których przechowuje się sypkie rzeczy. W przypadku napojów jeszcze do niedawna panowało szkło, jednak aktualnie coraz częściej pojawiają się butelki z plastiku. Z kolei przy opakowaniach zbiorczych czy paletach używane są najczęściej różne rodzaje folii oraz rozmaite tektury.


Wykorzystanie tych dwóch surowców daje niezwykle bezpieczną i trwałą ochronę. W przypadku materiałów sypkich, wymagających przewiewności bardzo dobrze będą się sprawdzać różnego rodzaju worki i torby wykonane z tkanin.