Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Na czym polega montowanie okna dachowego?

  • Posted on: 5 May 2022
  • By: addmean
Montaż okna dachowego poza wykrojeniem łat nie wiąże się na ogół z koniecznością ingerowanie w strukturę dachu, ponieważ odpowiedni dobór wielkości okna pozwala na jego łatwiejszy montaż.
Do okna dachowego dopasowujemy uszczelniający kołnierz, który dobieramy w zależności od wariantu pokrycia dachowego. Reguły prawidłowego montażu definiują prawo i normy budowlane.

Okno dachowe
Author: E. Dronkert
Source: http://www.flickr.com
Po pierwsze okno dachowe winno znajdować się na właściwej wysokości od posadzki, ażeby w sposób optymalny spełniało swoje funkcje. W budynkach o piętrach mieszczących się poniżej 25 m nad terenem odległość dolnego brzegu okna otwieranego od podłogi winna wynosić co najmniej 85 cm, natomiast na kondygnacjach ponad 25 m nad terenem odległość ta powinna równać się nie mniej niż 110 cm.

Trzeba zaznaczyć, że im wyżej od posadzki będzie zamontowane okno (zobacz również producent rolet gdańsk) tym lepiej będzie doświetlone pomieszczenie. Górny brzeg przezroczystej powierzchni okna musi znajdować się co najmniej 220 cm nad posadzką. Jeśli chodzi o okna dolny śląsk dachowe Velux nawiewnik umieszczony jest w górnej części ościeżnicy. Aby okno zostało zamontowane zgodnie z regulacjami, górny brzeg okna musi znajdować się na poziomie 220 cm.Porady budowlane (polecana marka) drukowane w znanych pismach branżowych zalecają montowanie na wysokości 110-140 cm od posadzki. Taki sposób montażu zapewnia najlepsze doświetlenie i gwarantuje kontakt wzrokowy z otoczeniem. Prócz tego instalacja na tym poziomie umożliwia prawidłowe umieszczenie grzejnika pod oknem jak też prawidłowe wykonanie szpalet, użycie dolnej klamki natomiast pozwala na komfortową obsługę prawidłowo zainstalowanego okna.

Dobór rozmiaru okna zależy od powierzchni przeszklenia i rodzaju wnętrza. Niezwykle ważną sprawą jest odpowiednia izolacja naszego dachu. Sugeruję do tegoż celu zastosowanie materiałów Ursa, gdyż dzięki swej strukturze cechują się doskonałą izolacyjnością cieplną. W ten sposób unikniemy nadmiernego nagrzewania się pomieszczeń w porze ciepłej a także zmniejszymy koszty opalania zimą. Wpływają one także na ograniczenie hałasu a także na zdrowszy mikroklimat pomieszczeń. Jest to materiał odporny na pleśnie, starzenie, jest nieszkodliwy dla naszego zdrowia i otoczenia. Jest materiałem niepalnym.