Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Kontrola zagęszczenia gruntu – poznaj podstawowe informacje

  • Posted on: 16 June 2021
  • By: addmean
Czym jest badanie zagęszczenia gruntu? Jest to kontrola mająca na celu sprawdzenie należytości wbudowania gruntu. Musi być to przeprowadzone zgodnie z uzgodnionymi na początku założeniami projektowymi.

ziemia
Author: Tomasz Lewicki
Source: http://www.flickr.com
Dzięki kontroli można w razie konieczności dostabilizować grunt, wykorzystując do tego właściwe rozwiązania. Co trzeba wiedzieć na temat badania zagęszczania gruntu? Nade wszystko do kontroli zagęszczenia może dojść różnymi sposobami. Pierwszym z nich jest lekka płyta dynamiczna, jaka może być wykorzystana przy gruncie o maksymalnej grubości 0,5 metra. W przeciwnym razie należy zrobić specjalne przygotowania przed jej umieszczeniem, czyli umieścić ją w szurfach badawczych, a ściślej mówiąc – małych wykopach, pozwalających ocenić stan gruntu wyznaczonego pod posadzki lub fundamenty.Drugim sposobem na zrobienie kontroli jest sonda DPL, bardzo popularnie stosowana przez firmy realizujące tego rodzaju usługi. Można ją wykorzystać na głębokość do dziesięciu metrów, zatem jest wyjątkowo przydatnym urządzeniem. Użytkuje się ją zazwyczaj podczas realizowania robót ziemnych, gdy najbardziej doceniana jest jej rola - więcej w kategorii badanie gruntu. Innym rodzajem sondy jest sonda DPSH, użytkowana w odniesieniu do gruntów niespoistych. Może osiągać jeszcze większą głębokość, do dwudziestu m, a wszystko dzięki dużej masie młota.

Czy rozpatrywana kwestia głęboko Cię zaintrygowała? Jeśli tak, to kliknij ten link, a tam zobaczmy także (https://iltex.pl/o-firmie/) inne teksty.

Z jakich przyczyn dobrze jest zdecydować się na zrealizowanie scharakteryzowanego badania? Dzięki zrobieniu niniejszych kroków nie będziesz musiał się niepokoić, że grunt zacznie osiadać, ty zaś będziesz musiał wydać następne pieniądze na rozwikłanie powstałych kłopotów, które pochłaniają zdecydowanie większe kwoty niż samo badanie.

Aby badanie zagęszczania gruntu zostało przeprowadzone fachowo, trzeba do tego zatrudnić doświadczoną firmę i nie zapominać o ochronie środowiska (kompleksowa obsługa.

Poszukujesz uzupełniających informacji na prezentowany tutaj temat? To żaden problem, zwyczajnie wejdź dalej a zobaczysz, że to było niezwykle proste.

Tylko w takim wypadku będziesz mieć pewność, że wszystko zostanie robione jak należy i w dalszym czasie nie okaże się, iż trzeba było dostabilizować grunt, lecz nikt tego nie uczynił. Sprawdzone firmy oferuje zgrane zespoły fachowców, którzy wiedzą, jak podejść do zagadnienia. Możesz skontaktować się z jedną z niniejszych firm, by ustalić szczegóły zlecenia i sprawdzić dokładny cennik oferowanych działań. Większość firm preferuje kontakt telefoniczny, jednak można również załatwić formalności przez Internet.