Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/friendsoffuzzies.com/includes/menu.inc).

Sposób na zimowy relaks

  • Posted on: 5 October 2022
  • By: addmean
Odpoczywamy na przeróżne sposoby. Niektórzy z nas w aktywny sposób - na rowerze (najlepiej zapewnionym przez miejski system wypożyczalni), albo też wybierając się na dłuższy, jesienno-zimowy spacer ewentualnie wyprawę w góry. Pozostali preferują bardziej statyczny sposób relaksu. Nie koniecznie przed odbiornikiem telewizyjnym ale również z książką czy oryginalnie - wypiekając ciastka.

sauna, relax
Author: Mark Hillary
Source: http://www.flickr.com
Niestety zimą relaks bywa cokolwiek utrudniony. Co prawda można jak dotychczas co jakiś czas przygotowywać sobie kakao czy gorącą czekoladę. Niestety, podobne przedsięwzięcia powodują wzrost kilogramów, a to z kolei jest powodem mozolnej pracy w okolicy końca lutego - ostrych treningów cielesnych. Tak to jest gdy przybywa zima.

Ja osobiście przedkładam wypoczynek przy książce, i tym sposobem pewnego dnia przeczytałem opis łaźni fińskiej w pewnym z gruzińskich miast. Pomyślałem sobie natychmiast iż fajnie byłoby mieć podobne urządzenie we własnym mieszkanku. Gdzie dostać coś podobnego? Od czegóż mamy internet!

Ze nadmienionym kubkiem gorącej czekolady w jednej ręce wpisałem frazę: producent saun (przeczytaj więcej o firmie: najpopularniejsze produkty), i całkowite zaskoczenie - propozycja tego rodzaju oprzyrządowań jest w naszym kraju niezwykle bogata. Można sobie przykładowo kupić saunę do ogrodu, nazwijmy ją - tradycyjną, zatem zbudowaną z bardzo dobrego gatunkowo drewna ususzonego. Takie drewno przez niemało lat jest składowane tak iż wilgotność wykorzystywanego do budowy sauny drewna to około 8 %.

Zamawiamy zatem taką rzecz, i po paru dniach można cieszyć się sauną której ogromnie pozytywny wpływ na zdrowie człowieka jest dawno dowiedziony. Używanie sauny bowiem nie jedynie wspiera leczenie lekkiego przeziębienia.

Przypadła Ci do gustu ta informacja z serwisu (https://www.kingspan.com/pl/pl-pl/produkty/woda-i-scieki/szambo)? Jest nam bardzo przyjemnie. Oczywiście pragniemy nakłonić Cię do przeczytania następnego wątku o zbliżonym temacie.

Powszednie korzystanie z tego rodzaju kuracji pomaga walczyć z drobnoustrojami i normuje ciśnienie krwi (jeżeli zaraz po korzystaniu z kąpieli w parze wejdziemy pod chłodny prysznic). Nie przypadkowo w Finlandii i Rosji łaźnie są niezwykle modne, a na Syberii zabieg ów wszedł do rytuału religijnego.


Co jednak uczynić jeżeli nie dysponujemy odpowiednio wielkim miejscem w ogrodzie? Producent saun i na to znajdzie rozwiązanie - mini sauna w domu - starczy wolne wnętrze … i już. Od teraz można się relaksować jak też kurować w tenże sposób nawet co dzień!